Живко Стоянов отново шампион на 400 метра, Станимир Минчев с бронз

09:10, 25 юни 15 / Спорт 25 725 Шрифт:
Сливенските атлети започнаха надпреварата от Държавното първенство за старша възраст с два медала. Завоюваха ги състезателите на Илиян Данев – Живко Стоянов и Станимир Минчев.

В бягането на 400 метра Живко Стоянов спечели титлата, като измина дистанцията с лично постижение от 48.57 сек. Атлетът преди дни бе част от националния тим за мъже на Европейското отборно първенство в Стара Загора, като бяга първия пост от щафетата 4х400 метра.

Станимир Минчев се класира на трета позиция в спринта на 100 метра, също с личен резултат от 10.99 сек. Шампион в дисциплината стана Антонио Иванов (Атлетик-София) с 10.87 сек.

Националният шампионат по лека атлетика за юноши и девойки се провежда на базата  на НСА, поради ремонт на националния стадион „Васил Левски”. Днес надпреварата продължава.