В контролна среща в Русе, България до 18 г. победи Швеция

06:53, 29 юли 15 / Спорт 25 376 Шрифт:
Националният отбор на България за девойки до 18 години победи тима на Швеция във втората контролна среща, играна в Русе. Домакините се наложиха със 66:61. В зала "Дунав" младите български баскетболистки стигнаха до обрат в резултата в края на двубоя.

Срещата започна равностойно. След края на първата четвърт домакините водеха със 17:15. През втората част гостите напълно доминираха в играта. Те спечелиха тази четвърт с 23:9. Така на полувремето имаха аванс от 12 точки.

Третата част беше спечелена от българския тим с 18:13. В последните 10 минути домакините успяха да стигнат до пълен обрат, а финалната сирена на двубоя в Русе прозвуча при краен резултат 66:61. Евгения Нацкина отбеляза 16 точки. С 15 т. завърши Габриела Николова, а с 11 т. е Александра Петрова.

С по 14 точки в отбора на Швеция са Елин Шюберг и Кристин Семан. С 10 т. е Фани Вадлинг. В първата среща между двата състава, която се игра в зала "Дунав" гостите записаха убедителен успех със 74:52.