В "София-БТ" липсват машини, разкри агенцията за приватизация

13:02, 04 апр 16 25 287 Шрифт:
Topnovini Автор: Topnovini
„Булгартабак“ в София не работи и липсват две две от осемте линии за производство, съобщава „Капитал“. Това е установено въпреки твърденията на мениджърите на "Булгартабак", че няма изнесени машини. Липсата на машините е установена от Агенцията за приватизация и следприватизационен контрол (АПСК). Тя направи проверка, след като миналата седмица депутати поискаха да се установи дали фабриката работи.

Фабриката обяви, че спира работа през март. От там обявиха, че медийни публикации за контрабанда на цигари в Турция, които се появиха включително и в турски медии, е накърнило позициите им за износ в Близкия Изток. Междувременно ДПС депутатът Делян Пеевски официално се раздели с дела си в холдинга.

Според работници няколко от производствените линии са демонтирани и преместени във фабриката на "Булгартабак" в Баня Лука. Представители на компанията казват пък, че те се намират в благоевградската фабрика, където предстои да направи проверка агенцията за приватизация. От там са поискали от „Булгартабак“ да им кажат кога ще започнат отново работа в София.

Според приватизационния договор, ако престоят във фабриката продължи над 1 година, собственикът ще трябва да плати глоба от 100 млн. евро. Издадена е и заповед за удължаване на престоя по вина на работодателя до 31 май и са връчени 310 предложения за прекратяване на трудовите договори срещу обезщетение, като 271 от тях са били приети.

Работниците поискаха среща с истинския собственик на дружеството, но това се случи. Започнаха и протести по време на които акционерите избраха нов съвет на директорите. Директор на холдинга ще бъде Владимир Жеков, досегашният финансов директор. В ръководството влизат и двама индийски граждани, които живеят и работят в Дубай - Шреаз Фадниз и Рахул Нимкар.

 

Добави коментар

Моля попълнете вашето име.
Top Novini logo Моля изчакайте, вашият коментар се публикува
Send successful Вашият коментар беше успешно публикуван.

Реклама