Спартак-Плевен върна надеждата за оставане в професионална лига след победа с 3:1

09:53, 17 апр 16 / Спорт 25 341 Шрифт:
Ценна победа с 3:1 извоюваха футболистите на Спартак - Плевен при домакинския си мач срещу Ботев - Гълъбово.

Постижението на възпитаниците на Роберт Петров доказа, че могат да се концентрират и дадоха сериозна заявка за оставане в ешелона на професионалния футбол през следващия сезон.

Домакините откриха още във втората минута на двубоя. При меле пред вратата на Ботев, Цветомир Тодоров демонстрира завидно хладнокръвие и наказа необмисленото излизане на вратаря.

В 28-а минута Григор Долапчиев съумя да удвои постижението на Спартак, материализирайки усилията на съотборниците си след интензивна атака.

През второто полувреме нямаше сериозни изненади пред двете врати. Двата тима си отбелязаха по един гол, като за третото попадение на плевенчани точен отново бе Долапчиев. Крайния резултат оформи Мирослав Енчев от Гълъбово след изпълнение на фал.