„Шумен 98” загуби първия мач от полуфиналите от „Етър”

22:14, 17 апр 16 / Спорт 25 322 Шрифт:
Шестминутен срив в играта на шуменки в края на пърото полувреме помогна на „Етър” Велико Търново да стигне до победа с 10 гола 28:18 в първия мач от полуфиналната серия в шампионата по хандбал при дамите.

Срещата, която се игра във Велико Търново започна оспорвано и резултатът се движеше гол за гол. До 24-ата минута домакините имаха крехък аванс от 2 гола – 9:7.

В последните минути на първата чат шуменки свалиха гарда и състезателките на  „Етър” се възползваха максимално. Те вкараха седемм бзответни гола и на почиката поведоха с 16:7.

Опитният тим на „Етър” успя да съхрани аванса от първото полевреме през втората част. Шуменки успяваха да намалят преднината до 5,6 гола, но в края на мача „Етър” отново показа по-добра форма и спечели мача с 10 гола разлика.

Втората среща от полуфиналните плейофи е на 30 април от 14,00 часа в шуменската зала „Плиска”. При победа на шуменки ще се играе трети мач, който отново ще бъде във Велико Търново.