СК „Стефан Данчев“ представи новото попълнение акробатки в Държавно първенство

08:59, 29 юни 15 / Спорт 25 485 Шрифт:
13-те състезателки от ОАСК „Стефан Данчев“ направиха дебют в Държавно първенство по спортна акробатика, което се проведе в Сливен. Това стана в присъствието на световните шампионки от Москва 1974 г. Калинка Лечева и Стефка Спасова.

В състезанието тази година участваха 62-ма състезатели от 11 клуба от страната, които се представиха в индивидуалния шампионат за юноши и девойки младша възраст, както за мъже и жени.

Със златно отличие в младшата възраст се окичиха състезателките на КСА „Бургас“ Алис Христова/Николета Колева, следвани от двойките на КСА „Балкан“ – Ботевград Станислава Симеонова/Натали Маринова и КСА „Плевен“ Мирела Симеонова/Бояна Горанова.

В същата възрастова група, но при юношите, отличието взе двойката Мартин Николов/Данаил Николов от СК „Джим Денс“ Г. Оряховица.

При тройките първо и второ място заеха състезателките на КСА „Балкан Ботевград“. Победителки са Дария Иванова/Стейси Василева/ Габриела Боевска, сребърният медал е за Елена Босилкова/ Тереза Алексиева/ Стефани Цанова, а бронза отиде при състезателките на КСА „Бургас Нефтохимик 2011“ Теодора Георгиева/ Ралица Дончева/Теодора Кръстева.

На четворки юноши победиха представителите на СК „Олимп“ Лом Константин Георгиев/Божидар Лозанов/Емил Първанов/Любомир Василев.

В групата мъже/жени- на двойки златото спечелиха състезателките на КСА „ЦСКА“ София Йоана Джунева, Виктория Кечева, а в четворките отличията са за акробатите Денис Андреев, Борислав Борисов, Венелин Първанов и Христо Стоянов.

Сред гостите на шампионата бяха генералният секретар на БФ по спортна акробатика Николина Христова. Организатори на проявата са Българската федерация по акробатика, СК „Стефан Данчев“ и Община Сливен.