Отборът на „Милсами” отседна в Шумен преди мача с „Лудогорец”

15:11, 12 юли 15 / Спорт 25 350 Шрифт:
Отборът на молдовския футболен шампион „Милсами Орхей" отседна в Шумен преди срещите от Шампионската лига с „Лудогорец”.

Молдовците се разположиха в Гранд хотел „Шумен”, а довечера от 18.00 ч. ще проведат тренировка на стадион „Панайот Волов”.

„Лудогорец” ще бъде домакин в първия двубой на 14 юли, а във втория на 21 юли ще бъде гост.

Това са мачовете от втория квалификационен кръг на турнира, в който участват шампионите от 30 държави плюс четири отбора от първия квалификационен кръг.

При жребия "Лудогорец" беше поставен в трета урна, където беше поставен заедно с отбори като "Стяуа", "Партизан" и "Динамо" (Загреб).

„Милсами", който преди беше известен като "Вииторул" спечели за първи път в историята си титлата на Молдова и ще дебютира в Шампионската лига. Тимът е печелил купата на страната през 2012 г.

Клубът влезе в елита на молдовския футбол през 2010 г. и оттогава два пъти завърши на четвърто място и веднъж на шесто.  Има опит в Лига Европа, където играе три години. Миналата стигна до третия квалификационен кръг, където отпадна от "Сент Етиен".