"Локо" (Пловдив) с втора поредна загуба в първенството

07:58, 27 юли 15 / Спорт 25 315 Шрифт:
"Локомотив" (Пловдив) записа втора поредна загуба в първенството, отстъпвайки на "Берое" с 1:2 на стадиона в "Лаута". Игор Джоман откри за гостите в 17-ата минута, а капитанът на черно-белите Мартин Камбуров изравни от дузпа в 32-ата минута. През второто полувреме Жуниор Мапуку вкара победното попадение за старозагорци.

"Берое" откри след добра комбинация между Спас Делев и Атанас Зехиров. Последва пас към Игор Джоман и той засече топката в мрежата за 0:1.

В 32-ата минута при остро центриране защитникът на "Берое" Венцислав Василев игра с ръка в наказателното поле и реферът Станислав Ставров отсъди дузпа. Мартин Камбуров бе точен от бялата точка и изравни резултата – 1:1.

През второто полувреме черно-белите изпуснаха златния си шанс четвърт час преди края на мача. Камбуров направи двойно подаване с Димо Бакалов, след което пусна наляво към Карагарен. Последва шут, при който вратарят Макенджиев изби топката. Тя обаче попадна в Оливие Боне и той от 2 метра на почти празна врата шутира високо над гредата.

Две минути по-късно Жуниор Мапуку бе изведен в чиста позиция, финтира вратаря Теодор Скорчев и вкара за крайното 1:2.