Бургаските „корсари“ обраха медалите на Държавното първенство по фехтовка

11:11, 16 мар 16 / Спорт 25 407 Шрифт:
Състезателите на бургаския фехтовален клуб „Корсар“ обраха медалите на приключилото вчера Държавното първенство, съобщиха от Общината. В него се включиха участници от цялата страна, момичета и момчета на възраст до 11 години, до 13 години и до 17 години кадети и кадетки.

През първия ден от първенството сили премериха най-малките участници, момичета и момчета до 11 години. Те се състезаваха както индивидуално, така и отборно. След оспорвани битки отново и без конкуренция първо място и купата взе бургаската състезателка Михаела Николова от фехтовален клуб „Корсар“. Второ място зае нейната основна конкурентка и съотборничка Аня Кирова.

При момчетата от същата възраст със сребърен медал се окичи Борис Симеонов, а най-малкия участник Виктор Китенов зае 12 място, след като победи доста по големите си съперници.

В следващия ден премериха сили момичета и момчета до 13 години. Там отново купата и златният медал взе състезателката на „Корсар“ - Михаела Николова, а бронзовият медал остана за Кристина Миланова пак от същия клуб. По-късно през деня дойде и най-голямата гордост на Бургас и региона, където при отборното първенство купата и голямата победа взеха момичетата до 13 години в състав: Михаела Николова,  Кристина Миланова, Аня Кирова и Габриела Захаринова.

След много оспорвани битки и много усилия те успяха да отстранят всички други отбори и се окичиха със златните медали.

При момчетата до 13 години медалист е Георги Златаров - бронзов медал. При тях дойде и най-голямата изненада, където в отборните надпревари отбора на Фехтовален клуб "Корсар" в състав: Георги Златаров /"Корсар"/, Ивайло Александров /"Корсар"/ и Борис Симеонов /"Корсар"/ заеха неочаквано за всички първото място и показаха, че са силен състав.

Вторият отбор, с който взе участие фехтовален клуб "Корсар" в Държавното първенство в състав: Калоян Стоев, Александър Янев, Виктор Китенов зае осмо място, и също се представиха достойно в надпреварата.

През третия ден от състезанието участие взеха състезателите по фехтовка до 15 години. Там отлично се представиха на индивидуалното първенство Петър Иванов, който се класира на 5-то място и малко не му достигна за да вземе бронзов медал. Другите участници Георги Златаров се класира на 9-то място, Георги Аладжов - 12-то място, Калоян Стоев - 18-то място, Ивайло Александров - 21-во място.

На отборното съревнование до 15 години момчета, след много оспорвани битки нашите мускетари успяха да се класират и да вземат бронзовите медали, в състав: Петър Иванов, Георги Златаров и Георги Аладжов.

При момичетата се състезаваха от Бургас - Кристина Миланова - 8-мо място, Антония Сарафова - 11-то място и Габриела Захаринова - 12-то място, които се представиха достойно и дадоха заявки за по нататъшни спортни успехи. Но те дойдоха малко по-късно през деня, където на отборното съревнование трите успяха да отстранят съперничките си и се окичиха със сребърните медали.

В последния ден на държавното първенство при момчета и момичета кадети и кадетки, взеха участие също повечето състезатели от фехтовален клуб "Корсар", които се представиха достойно и се биха с чест.