„Нефтохимик 2010“ и „Добруджа“ се изправят един срещу друг на полуфинал в Суперлигата

13:05, 16 мар 16 / Спорт 25 274 Шрифт:
Волейболистите на бургаския клуб „Нефтохимик 2010“ ще се изправят срещу тима на „Добруджа“ – Добрич в единия от полуфиналните плейофи от Суперлигата. Това съобщиха от Общината.

Бургазлии отстраниха с 2:0 отбора на "Тетевен Волей", след 3:1 в зала "Младост" и 3:0/25:20, 25:23, 26:24/ на реванша като гост.

В същото време "Добруджа" записа 2:1 победи срещу миналогодишния шампион "Марек Ивкони".

Първият и вторият мач от полуфиналите между отборите на "Нефтохимик 2010" и "Добруджа" са на 22 и 23 март/вторник и сряда/ от 18:00 часа в зала "Младост".

В тази фаза вече се играе до 3 победи от 5 мача.

Третият двубой е в Добрич на 26 март. Ако се стигне до четвърта среща, тя е отново в Добрич на 27 март.

При равенство 2:2 победи, ще има пети решителен мач, който ще определи и финалистът, който ще спори за шампионската титла.

Домакин на 30 март ще е Бургас, заради по-предното място на "Нефтохимик 2010" в редовния сезон. Бургазлии завършиха първи, а тимът от Добрич на четвърто място.

Другият полуфинал ще противопостави отборите на "Монтана" и "Арда" - Кърджали. Домакинско предимство имат монтанчани, които са втори в редовния сезон. Тимът на "Арда" е шести.