„Нефтохимик 2010“ разби „Миньор“ и спечели групата си за купата на България

20:59, 27 апр 16 / Спорт 25 379 Шрифт:
Бургаският "Нефтохимик 2010" спечели групата си от турнира за купата на България по волейбол при мъжете, съобщи Dnevnik.bg.

Воденият от треньора Петър Дочев "Нефтохимик" победи "Миньор" (Перник) с 3:0 (26:24, 25:17, 25:6) в последния мач от група „А“ в бургаската зала "Младост". Домакините на тази група доминираха по време на целия двубой, а най-голям отпор получиха в първия гейм, който успяха да спечелят с 26:24.

С два успеха от два мача бургазлии заеха първото място в групата с шест точки. На втора позиция с три точки завършва шампионът "Добруджа", а "Миньор" отпада от турнира.

В Дупница "Монтана" надигра с 3:0 (25:17, 25:23, 25:16) "Марек Юнион Ивкони" в директния спор за първото място от другата група „Б“.

Четвъртък е почивен ден, който ще бъде използван от "Монтана" и "Марек" да пропътуват разстоянието до Бургас. Там в петък и събота ще бъде определен носителят на трофея през този сезон.