„Царско село” поведе парада във Втора лига след бой над „Пирин”

15:50, 06 авг 18 / Спорт 25 372 Шрифт:

Тимът на ”Царско село” се разправи с категоричното 3:0 над гостуващия ”Пирин” в мач от втория кръг на Втора лига.

Столичният тим бе значително по-силният между двата и съвсем закономерно стигна до крайния успех. Георги Минчев даде аванс на „царете” в 36-ата минута, а два гола на Емануил Манев (55’ и 88’) оформиха крайния резултат.

Домакините стартираха по-дейно срещата, като удари на Илиян Йорданов и Реян Даскалов профучаха край гредата на вратаря Ивайло Яначков.

Все пак в 36-ата минута „царете” откриха резултата чрез Георги Минчев. Илиян Йорданов видя отлично голмайстора, който засече топката и по перфектен начин матира вратаря на ”Пирин”.

„Червените” стигнаха до втори гол в 56-ата минута чрез Манев, след като футболистът отигра със самочувствие и направи 2:0.

”Царско село” направи класически резултата на своя стадион в края на срещата, след като Манев бе точен за втори път в 88-ата минута след точен удар с глава.

След този успех ”Царско село” поведе колоната във Втора лига, след като е единственият отбор във второто ниво на българския футбол с пълен актив точки от два кръга (6).